Hakkımızda

Reem Freeze Dry Makinaları olarak, Türkiye’de liyofilizasyon makinaları üretimi konusunda öncü bir kuruluşuz. 2011 yılında attığımız temeller üzerine gelişmiş mühendislik çalışmalarıyla birlikte Freeze Dry Makinalarının üretimini gerçekleştiriyoruz.

Tesisimiz, İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunmakta olup, tasarım ve geliştirme aşamalarından üretim sürecine kadar tamamını burada gerçekleştiriyoruz. Ürettiğimiz makineler için 5 yıllık bir mühendislik ve AR-GE çalışmaları yürütüyoruz.

Reem Freeze Dry Makinaları olarak, küçük çaplı liyofilizasyon makinelerinden endüstriyel üretim yapan liyofilizasyon makinelerine kadar geniş bir üretim yelpazesine sahibiz.

Kondenser kapasiteleri 25kg ile 2000kg arasında değişen liyofilizasyon makineleri üretiyoruz. Ürettiğimiz makineler, araştırma tesislerinden ticari amaçlı endüstriyel kurutma operasyonlarına kadar birçok alanda kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Dondurarak kurutma, diğer adıyla liyofilizasyon teknolojisi sayesinde meyveler, et ve et ürünleri, süt ürünleri ve yumurta, sebzeler, tatlılar, çeşitli yemekler, belge koruma, müze koruma ve teknolojik sanayi ürünlerini etkili bir şekilde koruma altına alabilirsiniz. BU yöntemle, ürünlerin doğal özellikleri, lezzetleri ve besin değerleri büyük ölçüde korunur. Kurutulmuş ürünlerin uzun süre dayanıklı olması, çevresel etkenlere karşı dirençli olması ve doğru depolama koşullar sağlandığında yıllarca hatta yüzyıllarca saklanabilmesi avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Reem Freeze Dry Makine, teknolojiyi ve uluslararası standartları refereans alıp, kendini sürekli yenileyen, geliştiren risk ve fırsatları belirleyerek müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımızla karşılıklı güven memnuniyet bilincini aşılayacak şekilde tanımlanmış kalitede güvenli ve yasal ürün ilkeleri çerçevesinde çalışır.

Tüm faaliyetlerimizde bulunurken de;

  • Yasal mevzuatlara, kanuni düzenlemelere ve müşteri şartlarına uymayı, 
  • Kalite yönetim sistemi ve gıda gğvneliği yönetim sistemi doğrultusunda yürüttüğümüz proseslerde gerekli iyileştirmeyi,
  • Tüm müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımızda yürüttüğümüz projelerde termin, maliyet ve hijyen özellikleriyle sektörde “Reem Kalitesi” ile ayrıcalıklı hale gelmeyi,
  • Tüm çalışanlarımızın, yeteneklerini en üst seviyede kullanabilen bireyler haline gelmeleri için eğitime ve ekip çalışmasına önem vermeyi bu doğrultuda tüm çalışanlarda kalite bilincini yerleştirmeyi,
  • Topluma ve çevreye saygılı, örnek bir kuruluş olmayı ve iş hacmini sürekli geliştirerek ülke ekonomisine katkıda bulunmayı taahhüt eder.

 

Tanıtım Filmi

KALİTE BELGELERİMİZ